הבית > חֲדָשׁוֹת > תוכן

מה הם היתרונות של אכילת תירס מתוק?

Mar 06, 2018

SWEET CORN.jpg

תירס מתוק הוא מזון בריאות גרגרי גס, אשר מועיל לבריאות האדם. אז, מהו התוכן התזונתי של תירס מתוק? מה הם היתרונות של אכילת תירס מתוק?

מחקר של המכון הגרמני לתזונה ובריאות האגודה מראה כי התירס יש את הערך התזונתי הגבוה ביותר ואת היתרונות הבריאותיים בקרב כל מזון בסיסי. תרכובת התירס המתוקה מכילה שבעה "אנטי אייג'ינג סוכנים", כלומר סידן, גלוטתיון, ויטמינים, מגנזיום, סלניום, ויטמין E וחומצות שומן.


1, סידן: תירס מתוק הוא מזין בשפע ביותר בתזונה. הוא מספק כ 300 מ"ג סידן לכל 100 גרם של תירס, וזה כמעט זהה לזה שנמצא מוצרי חלב. סידן עשיר יכול לשחק את התפקיד של הורדת לחץ הדם, אלא גם לקדם את התפתחות העצם והתפתחות אצל ילדים.


2, גלוטתיון: גלוטתיון לא רק אפקט הלבנה, אלא גם את התפקיד של אנטי סרטן זה, במיוחד גלוטתיון אנדוגני, הגוף הוא חומר חשוב מאוד נגד המחלה.


3, ויטמינים: חומרי הזנה מתוקים בגוף לאחר ספיגת קרוטן לתוך ויטמין A, עם אפקט אנטי סרטני. תאית תאית מאיצה את שחרורם של חומרים מסרטנים ורעלים אחרים.


4, ויטמין E טבעי: יש לקדם את חלוקת התא, כולסטרול בסרום נמוך, למנוע נגעים בעור, אלא גם להפחית טרשת עורקים ירידה תפקוד המוח. תירס מכיל לוטאין, zeaxanthin עוזר לעכב הזדקנות העין.


5, סלניום: "אלמנטים החיים" סלניום ידוע בתור "מלך הסרטן", תירס סופר תירס SE תוכן של 8-10 פעמים גבוה יותר מאשר תירס רגיל. סלניום גם יש חסינות משופרת, למנוע סוכרת, מחלות לב וכלי דם ומחלות, מניעה וטיפול במחלות כבד, להגן על הכבד וכן הלאה.


6, מגנזיום: מגנזיום מעורב כמעט בכל התהליכים המטבוליים של הגוף, התוכן של תאיים מאשר אשלגן. מגנזיום משפיע על אשלגן, נתרן ו יונים סידן לנוע בתוך ומחוץ "הערוץ" ולשמור על התפקיד של פוטנציאל biofilm. היעדר מגנזיום, יביא בהכרח נזק לבריאות האדם.


7, חומצות שומן: היתרונות של חומצות שומן לגוף האדם מסוגלים לספק אנרגיה כדי לסייע בפיתוח של מערכת העיכול כדי לעזור לשמור על האיזון של הצומח במעיים. היתרונות של אכילת תירס מתוק


Fortop משומר תירס מתוק מוכן לאכול. הבחירה הטובה ביותר עבור מתכון יומי.

canned sweet corn healthy.jpg