הבית > חֲדָשׁוֹת > תוכן

? האם אוכל טרי יותר מזון משומר

Aug 30, 2016

משומרלאוכל ישהצלחתי לאחסון לטווח ארוך ללא התדרדרות, לגמרי מהפעם הקודמת במיכל אטום, סטריליזציה מחמירים, שום קשר כחומר משמר. משומר זה לא מסתורי, שימורים העיקרון הוא מאוד פשוט: קודם חומר הגלם הוא מחומם מספיק כדי להרוג מיקרואורגניזמים כל; בעוד הפחיות מלא חום עיקור; ואז טעינתו מיכלי מזון aseptic סטרילי, חם איטום; סוף סוף מחוטא ע י חימום, קירור אוויר בתוך הראש מיכלשטח אחסון הצטמקות יהיה לייצר לחץ שלילי, החותם המקורי של הבקבוק הוא יותר פתוח, מחוץ החיידק לא יכול. לאחר שלבים אלה, המזונות הטבעיים לא תפגום, אין צורך להוסיף שום חומרים משמרים.

למעשה, אנשים רבים יש רוטב עגבניות תוצרת בית, קוביות של עגבניות, שימורי ניסיון של תעשייה זו, נעשה עגבניות מקופסה כמעט זהה. אבל ביתי שימורי ושונה היא האיכות של יצרנים שימורי עגבניות, לרובם יש בסיס אספקת חומרים גולמיים משלהם. לכן, כדי להבטיח גישה העגבניות raw הטריים עגבניות בשלות העונה. באותו זמן, רוטב עגבניות תוצרת בית, קוביות של עגבניות, זמן חימום ו תהליך תנאים לא ניתן לשלוט על אופטימום, ולהבין מכובד חברות גדולות אשר ייצור בקנה מידה גדול, לשיפור איכות ובטיחות מזון שימורי עגבניות.

בנוסף מאובטח יותר, שימורי עגבניות אפילו יותר andquot; freshandquot; מאשר עגבניות טריות אמנם זה קל להתנייד שנשלחה andquot; tomatoandquot טריים; אבל הם רק נראים אובדן טרי, מזין, אבל כל הזמן. כי כל פירות וירקות לאחר הקטיף הם ממשיכות andquot; breatheandquot; כמה חומרים מזינים וימשיך. שימורי העגבניות לאסוף פי חומרי גלם מעובד כל התהליך הוא לא יותר מ 6 שעות, טיפול חום בטמפרטורה גבוהה יוכלו לעצור או להאט את התביעות התזונתי של תגובות כימיות לשמור על טריות מזון ותזונה. אז, במקום בתחבורה הבינעירונית או חממות andquot; freshandquot; עגבניות, עגבניות מקופסה. זה יותררענן.