הבית > חֲדָשׁוֹת > תוכן

סינית תה תרבות

Dec 12, 2017

Fortop tea culture.jpg

תרבות התה היא חלק מהתרבות המסורתית הסינית, וגם גשר חשוב המחבר בין התרבות הוולגרית והתרבות הפופולרית בסין. בתרבות הסינית, "שירה וציור, משקה חריף ותה" הם עיסוקם הספרותי של החוקרים, ואילו "עצי הסקה, אורז, שמן בישול, מלח, רוטב סויה, חומץ ותה" הם מצרכים יומיומיים של הציבור. תה הוא הצומת היחיד של התרבות הפופולרית תרבות מעודן. עלה תה קטן מכיל הרבה גורמים תרבותיים.

תרבות התה יכול להיות אמר ביטוי חיצוני של התרבות הסינית המסורתית. בזמן העתיק, יש ישן של אמירה של "מימוש האמת או התיאוריה הפילוסופית על ידי טעימות תה". תרבות התה מקושרת ל"קונפוציאניזם, בודהיזם וטאואיזם "שהם הליבה של התרבות הסינית המסורתית. כל הליבות האלה קשורות קשר הדוק לתרבות התה - הקונפוציאניזם מתחבר לתה תה במתינות, אשר הקונפוציאניזם רודף אחריו, בעוד ש"הרמוניה "היא המושג הנפוץ ביותר בפילוסופיה של התה. לטאואיזם יש את הדמיון עם תרבות התה בטבע. לאו טסה אמר: "הדרך טאו בעקבות הטבע", בעוד טעימות תה גם מדגיש על אדישות לתהילה או רווח, לשמור על הטעם המקורי והטעם. היחסים בין התה לבודהיזם קרובים יותר, "לבודהיזם תה יש אותו טעם". שתיהן מתמקדות בטעימות ההארה הנוכחית והפתאומית. כך ניתן לומר שאנו טועמים את התרבות הסינית כאשר אנו שותים תה.

משוררים סינים רבים מעדיפים תה, תה הוא קשר חשוב עם רגש. "משוררים רבים הם שותי תה מאז ימי קדם". סו שי לא רק כתב שירים רבים על תה, אלא גם שלח תה טוב לחבריו. לו הוא אלוף בכתיבת שירים על תה. בתרבות העתיקה, התה נלקח כמוביל של שירים ותמונות אשר קשורים קשר הדוק עם תה. אנשים זקוקים לחיים פואטיים.

תה תרבות יורשת ברציפות בסין. תה נכתבה בספרות כבר לפני שן נונג טעמה מאה עשבי תיבול. היא שימשה כתרופה באותו זמן, ולאחר מכן התפתחה כל הזמן בטקס תה וקביעות. "טקס תה" הוקמה בשנת שושלת טאנג כאשר Lu Yu התחיל לכתוב טקס תה כדי לתאר את ההיסטוריה של פונקציות תה. בעידן החקלאי, תה הוא מוצר high-end בסחר הבינלאומי. לדוגמה, מסלול סחר חשוב מאוד בסין העתיקה ידוע בתור "תה העתיקה סוס כביש" אשר מקשרת סין למערב אסיה, מרכז אסיה, מרכז אסיה או אפילו את אירופה.

בעידן המודרני, שינויים באורח החיים הסיני באופן משמעותי, צורה ותוכן של תרבות התה הוא גם שופע יותר. אנשים צעירים כמו שתיית תה חלב בסגנון הונג קונג, כמו גם תה חלב טייוואן, שהוא המשכיות לתרבות הסינית המסורתית, תרבות חדשה הופיע, תהליך החילוץ של תמצית תה הוא גם יותר ויותר רך. לדוגמה, פוליפנול תה וחומרים פעילים אחרים המופקים מתה מוחלים על מוצרי קוסמטיקה, מוצרי בריאות ותוספי מזון ירוקים.

החוקרים אינם יוצרי תרבות התה, מישהו מאיתנו שותה תה יוצר תרבות התה הסיני. שתיית תה הוא אורח חיים בריא צריך להיות מקודם, מה שהופך אנשים רגועים, משחרר חרדה בחברה המודרנית. תה מאפשר לשמור על רגוע כאשר מתמודד עם עניינים של חיי אדם.