הבית > יֶדַע > תוכן

למה לבחור להקפיא תפוחים מיובשים תפוחים?

Mar 08, 2018

אפל לא רק להסדיר תפקוד מערכת העיכול, כולסטרול נמוך יותר, לחץ דם נמוך יותר, למנוע סרטן, לרדת במשקל, אלא גם יכול לשפר את הזיכרון של הילדים. אפל מכיל לא רק מגוון רחב של ויטמינים, שומנים, מינרלים, פחמימות וחומרים מזינים אחרים הדרושים כדי ליצור את המוח, אבל גם עם הצמיחה של הילדים ופיתוח מכיל גם סיבים בסדר

אבץ יכול לשפר את הזיכרון של הילדים. אבץ הוא מרכיב חיוני של חומצה גרעין וחלבון אשר קשורים קשר הדוק לזיכרון. מחסור באבץ גורם לדיספלסיה בהיפוקמפוס של החלק השולי בקליפת המוח.

freeze dried apple slices..jpg

השיטות הטכניות של הקפאת פרוסות תפוחים יבשים

ב ואקום, השימוש בעקרון האצלה, מזון קפוא מראש במים ללא קרח נמס ישירות סובלימציה של אדי מים הוסרה, כך ייבוש מזון, המכונה הייבוש להקפיא ואקום, המכונה להתייבש מיובש בשיטה זו ייצור מזון, אמר מזון מיובש בהקפאה. חייב לראות הערה מיוחדת: כיתה סופר אמיתי, השיטה העיקרית של עיבוד להקפאת הייבוש של טכנולוגיות חדשות, שיטות עיבוד וטעמים וטבליות רגילות יש הבדל ישיר הטכנולוגיה, הטכנולוגיה ייבוש כללי

מזון מיובש בהקפאה משמש בדרך כלל עבודה בחלל, לא רק כדי לשמר את צבע ייחודי, ריח, טעם, צורה שונים מזינים ביו של פירות טריים, אלא גם יש את אותו טעם טרי לחתוך פירות טריים.


טיפים של אכילה להקפיא תפוחים יבשים תפוחים

בעיקר מתאים לנשים בהריון, אמהות, תינוקות וזקנים, אמהות לעתיד שלא יכולים לאכול פירות קרים במהלך התקופה, לאכול פרוסות תפוחים מיובשים להקפיא יכול להשלים את החומרים המזינים של הגוף, התינוק יכול לאכול כאשר טוחנת לתוך קצף, הוסיף לחלב או מזון משלים, יכול למנוע את התינוק מואר, צואה יבשה, וכדי להבטיח תזונה של התינוק תזונה תזונה. אנשים מבוגרים כבר לא צריך לדאוג כי הפרי הוא קר מדי, לאכול שלשולים, או בגלל שיניים רע, לא יכול לאכול צרות פרי.


היתרונות של אכילת הקפאת פרוסות תפוחים יבשים

הקפאת הייבוש מתבצעת בטמפרטורות נמוכות ולכן היא מתאימה במיוחד לחומרים רגישים לחום רבים. כמו או לאבד פעילות ביולוגית.

כאשר מיובשים בטמפרטורות נמוכות, חלק מרכיבים נדיפים של החומר מאבדים מעט מאוד, שמירה על חומרי הזנה המקוריים.

בתהליך ההקפאה ייבוש, הצמיחה של מיקרואורגניזמים פעולה של אנזימים לא יכול להתבצע, כך הצורה המקורית ניתן לשמור.

מאז הוא מיובש במצב קפוא, נפח כמעט ללא שינוי, המבנה המקורי נשמר, וכן עיבוי לא מתרחשת.

לאחר ייבוש החומר נקבובי נקבובי, ספוג דמוי, מומס במהירות לחלוטין לאחר הוספת מים, כמעט מיד לשחזר את הצורה המקורית.

מאז ייבוש מתרחש תחת ואקום, יש מעט מאוד חמצן וכמה חומרים oxidizable בקלות מוגנים.

ייבוש יכול לכלול יותר מ 95-99% של מים, כך המוצר המיובש יכול להיות שימור לטווח ארוך ללא הידרדרות