הבית > יֶדַע > תוכן

מה היתרונות של אבקת שום?

Dec 11, 2017

השום שייך למשפחת אליום של ירקות אשר כולל גם בצל, עירית, שאלוט leeks.It הוא אחד המאכלים היקרים ביותר צדדי על פני כדור הארץ.

נורה גלית הרכיב הפעיל השום הוא תרכובת גופרית בשם allicin. Allicin הוא כימיקל המיוצר כאשר שום קצוץ, לעס, או חבול. Allicin הוא די חזק כמו אנטיביוטיקה סוכן חזק המסייע לגוף כדי לעכב את היכולת של חיידקים לגדול ולשכפל. למעשה, הוא אמר כי 1 מיליגרם של allicin יש עוצמה של 15 יחידות סטנדרטי של פניצילין.

אבקת שום

מה היתרונות של אבקת שום ?

• הגנה מפני חמצון וקרינה. מגן על תאים טופס פגיעה חמצון נזק לקרינה.

• נגד לחץ ואנטי עייפות. משפר כוח פיזי, ומפחית מתח ועייפות.

• אנטי אייג'ינג ואנטי דיכאון. משפר את תפקוד הזיכרון ומשפר את צמיחת העצבים.

• שום משמש באופן נרחב למספר תנאים הקשורים למערכת הדם והלב, כולל טרשת עורקים (התקשות העורקים), כולסטרול גבוה, התקף לב, מחלת לב כלילית ויתר לחץ דם.

הכבד-דטוקסיפיקציה. מגן על הכבד במהירות על ידי ביטול כימיקלים רעילים.

• השום ידוע כדי לעורר לימפוציטים T ו- macrophage פעולה, לקדם interleukin-1 רמות, ותמיכה תאים רוצח טבעי. פעילות חזקה של תאים אלה מפתח מקדם תפקוד מערכת החיסון הבריא, ומחזק את ההגנה של הגוף.

השום משמש גם כיום על ידי אנשים מסוימים למניעת סרטן ריאה, סרטן הערמונית, סרטן השד, סרטן הקיבה, סרטן רקטלי וסרטן המעי הגס. אנשים שאכלו שום שום לפחות פעמיים בשבוע היו בסיכון נמוך ב -44% להתפתחות סרטן ריאות.

תמצית השום היום הוא מוסף נרחב לשיפור הבריאות. אחד היתרונות הבריאותיים החזקים ביותר של השום כולל את היכולת לשפר את פעילות החיסון של הגוף.