הבית > יֶדַע > תוכן

הטבות עגבניות

Dec 08, 2017

יתרונות בריאותיים

עגבניות הם אוצר של עושר כאשר מדובר היתרונות נוגדי חמצון שלהם. במונחים של חומרים נוגדי חמצון קונבנציונליים, עגבניות לספק כמות מעולה של ויטמין C ו בטא קרוטן; כמות טובה מאוד של מנגן מינרליים; וכן כמות טובה של ויטמין E.

 

1. תמיכה לב וכלי דם

צמצום הסיכון למחלות לב הוא תחום של יתרונות בריאותיים שבהם עגבניות באמת מצטיינים. ישנם שני קווים בסיסיים של מחקר כי יש שוב ושוב קשור עגבניות לבריאות הלב. השורה הראשונה של המחקר כוללת תמיכה נוגדת חמצון, ואת השורה השנייה של המחקר כרוך הרגולציה של שומנים בדם.

 

אין מערכת הגוף יש צורך גדול יותר להגנה נוגדת חמצון מאשר מערכת הלב וכלי הדם. הלב ודם הם אחראים לקיחת חמצן נשמה דרך הריאות ואת מחזור הדם ברחבי הגוף. כדי לשמור על זה חמצן לבדוק, חומרים מזינים נוגדי חמצון נדרשים באספקה ​​מספיק. ראוי לציין כאן כי ויטמין קונבנציונאלי נוגדי חמצון כמו ויטמין E וויטמין C הם לעתים קרובות התעלמו עגבניות בגלל הרכב ייחודי phytonutrient שלהם. עם זאת ויטמין E וויטמין C לספק תמיכה נוגדת חמצון קריטית במערכת הלב וכלי הדם, והם חלק חשוב התרומה שנעשו bytomatoes לבריאות הלב שלנו. זהו ליקופן קרוטנואידים, עם זאת, כי קיבל את תשומת הלב ביותר כמו נוגדי חמצון ראשוניות של עגבניות "ותומך מזין הלב. ליקופן (וקבוצה קשורה של חומרים מזינים) יש את היכולת לעזור להפחית את הסיכון של חמצון שומנים בדם. פרקיזידציה שומנית היא תהליך שבו שומנים הממוקמים בקרום של תאים בטנה בדם, או שומנים כי הם מתבצע סביב בדם, להיפגע על ידי חמצן. נזק זה ניתן לתיקון אם הוא נשמר ברמות לניהול.

 

השורה השנייה של המחקר המקשר עגבניות עם בריאות הלב כרוך הרגולציה של שומנים בדם. צריכת הדיאטה של ​​עגבניות, צריכת תמציות עגבניות, וכן תוספת עם phytonutrients עגבניות (כמו ליקופן) הוכחו כל לשפר את הפרופיל של שומנים בדם שלנו. באופן ספציפי, צריכת עגבניות הוכח לגרום לירידה של הכולסטרול הכללי, ירד LDL כולסטרול, ירד רמות הטריגליצרידים. זה גם הוכח להקטין הצטברות של מולקולות כולסטרול בתוך תאים macrophage. (תאי מקרופאגים הם סוג של תא דם לבן הנקרא לפעולה כאשר מתח חמצוני בדם מקבל גבוה מדי, והפעילות של מקרופאגים - כולל הצטברות כולסטרול - היא תנאי מוקדם להתפתחות של טרשת עורקים). Phytonutrients רבים עגבניות עשויים להיות מעורבים עם שיפור של רמות השומן בדם שלנו. שני phytonutrients ידועים - אחד שנקרא escoleoside A והשני נקרא 9-oxo-octadecadienoic חומצה נמצאים כעת תחת חקירה פעילה על ידי חוקרים כמו phytonutrients עגבניות חשוב במיוחד ויסות שומן בדם.

 

תחום נוסף של התעניינות גוברת בעגבניות ובריאות הלב כולל תאי דם הנקראים טסיות דם. הצטברות מופרזת של תאי טסיות יכולה לגרום לבעיות בדם שלנו במונחים של חסימה קרישת לא רצויות, ומניעת זה clumping מוגזם חשוב לשמירה על בריאות הלב. רבים phytonutrients עגבניות הוכחו כדי לעזור למנוע מוגזם clumping של טסיות תאים שלנו. (יכולת זו מכונה בדרך כלל "אפקט אנטי-מגרגרי"). בשילוב עם יתרונות הלב האחרים המתוארים לעיל, השפעת הטסיות המווסתת של עגבניות מעמידה אותם במצב ייחודי כדי לסייע לנו לייעל את בריאות הלב וכלי הדם שלנו.

 

2. תומך בריאות העצם

בריאות העצם היא תחום נוסף של עניין גובר במחקר עגבניות. מעניין, הקשר של צריכת עגבניות לבריאות העצם כרוכה באספקה ​​עשירה של נוגדי חמצון בעגבניות. אנחנו לא תמיד חושבים על הגנה נוגדת חמצון כמו להיות חשוב לבריאות העצם, אבל זה; ו עגבניות ליקופן (ועגבניות אחרות נוגדי חמצון) עשוי להיות תפקיד מיוחד לשחק בתחום זה. במחקר שנערך לאחרונה, עגבניות ומקורות תזונתיים אחרים של ליקופן הוסרו מן התזונה של נשים לאחר גיל המעבר במשך תקופה של 4 שבועות כדי לראות מה ההשפעה הגבלת ליקופן היה על בריאות העצם. בתום 4 שבועות, נשים במחקר החלו להראות סימנים מוגברים של מתח חמצוני בעצמות ושינויים לא רצויים ברקמת העצם שלהם. אנו מצפים לראות מחקרים מעקב באזור זה בתקווה לקבוע בדיוק מה רמות צריכת עגבניות מועילים ביותר בהגנה על רקמת העצם.

canned-peeled-tomato.jpg

3. הטבות נגד סרטן

אמנם לא נחקרו היטב עבור כל סוגי הסרטן, עגבניות שוב ושוב להראות כדי לספק לנו יתרונות נגד סרטן. הרקורד של עגבניות כמזון מגן על סרטן לא צריך להיות מפתיע, שכן יש כמות גדולה מאוד של מחקר על נוגדי חמצון עגבניות כמות מוגבלת אך עדיין חשוב של מחקר על עגבניות אנטי דלקתיות חומרים מזינים. הסיכון לסוגים רבים של סרטן מתחיל עם מתח חמצוני כרוני דלקת כרונית לא רצויות. מסיבה זו, מזונות המספקים לנו נוגדי חמצון נוגדי חמצון ותמיכה אנטי-דלקתית הם לעתים קרובות מזונות המראים מאפייני מניעת סרטן.

 

סרטן הערמונית הוא ללא ספק סוג של סרטן הנחקר ביותר ביחס צריכת העגבניות. פסק הדין של חבר המושבעים כאן ברור: עגבניות בהחלט יכול לעזור להפחית את הסיכון לסרטן הערמונית אצל גברים. אחד המפתח עגבניות מפתח שקיבל להתמקד מיוחד למניעת סרטן ערמונית הוא אלפא טומאטין. Alpha-tomatine הוא phytonutrient saponin וזה הראה את היכולת לשנות את הפעילות המטבולית בפיתוח תאים סרטניים הערמונית. זה הוכח גם לגרום למוות מתוכנן התא (אפופטוזיס) בתאי סרטן הערמונית, כי כבר נוצרו לחלוטין. מחקר על אלפא-טומטינה נערך גם עבור סרטן ריאות תאים לא קטן, עם ממצאים דומים.

בנוסף לסרטן הערמונית ולסרטן הריאה של תאים לא קטנים, סרטן הלבלב וסרטן השד הם שני האזורים הנחקרים ביותר הקשורים לעגבניות ולסיכון לסרטן. מחקרים על עגבניות וסיכון לסרטן השד התמקדו במידה רבה בליקופן הקרוטנואידים, ויש ירידה מתונה למדי בסיכון לסרטן השד בשילוב עם צריכת הליקופן.

 

4. הטבות בריאות אחרות

אמנם לא נחקרו ביסודיות כמו אלה תחומים אחרים של תמיכה נוגדת חמצון, תמיכה לב וכלי דם, ואת היתרונות נגד סרטן, כמה תחומי תועלת אחרים הבריאות חשוב להזכיר לגבי עגבניות. דיאטות הכוללות עגבניות נקשרו עם סיכון מופחת של מחלות נוירולוגיות מסוימות (כולל מחלת אלצהיימר) במספר מחקרים. דיאטות המכילות עגבניות יש גם מקושרים במספר מחקרים עם סיכון מופחת להשמנה.

 

פרופיל תזונתי

הטבלה הבאה מציגה את החומרים המזינים שעבורם מזון זה הוא מקור מצוין, טוב מאוד או טוב (מתחת לתרשים תמצאו טבלה המסבירה את ההסמכה). אם מזין אינו מופיע בתרשים, זה לא בהכרח אומר כי האוכל אינו מכיל את זה. זה פשוט אומר כי מזין אינו מסופק כמות מספקת או ריכוז כדי לעמוד בקריטריונים דירוג שלנו. עכשיו, לחזור לתרשים עצמו, אתה יכול להסתכל ליד שם המזיגה כדי למצוא את כמות המזינה שהיא מציעה, אחוז ערך יומי (DV%) כי כמות זו מייצגת, צפיפות המזינים שחשבנו עבור מזון זה מזין , ואת הדירוג קבענו במערכת הדירוג שלנו. עבור רוב הדירוגים התזונתיים שלנו, אימצנו את הסטנדרטים הממשלתיים לתיוג מזון הנמצאים בארה"ב מזון ותרופות של.