הבית > יֶדַע > תוכן

היתרונות של אספרגוס

Mar 28, 2018

אספרגוס יש טעם טעים וארומטי. סיבים תזונתיים היא רכה וטעימה. זה יכול להגביר את התיאבון ולעזור אכול. במערב, אספרגוס ידוע בתור "אחד עשר מנות מפורסמים", והוא ירק גבוה ויקר.

ניתוח התזונה המודרנית, הרכב אספרגוס חלבון יש כל מיני חומצות אמינו הדרושות לגוף האדם, התוכן של יחס מתאים, יש יותר סלניום, מוליבדן, מגנזיום, מנגן ועוד יסודות קורט במרכיבים מלח אורגניים, מכיל גם מספר גדול של asparagine כמו העיקרי non-proteinace חומרים nitrogenous וחומצה aspartic.

צריכה קבועה של מחלת לב, לחץ דם גבוה, קצב לב, עייפות, בצקת, דלקת שלפוחית השתן, דיסוריה ומחלות אחרות יש השפעה מסוימת. יחד עם זאת, אספרגוס מועיל למחלות לב וכלי דם, טרשת עורקים, דלקת נפרית, אבני מרה, תפקוד לקוי של השמנת יתר והשמנת יתר.

באותו הזמן, אספרגוס מכיל יותר ויטמינים ואלמנטים קורט ירקות רגילים. תזונאים ו צמחונים רואים את זה בריא מזון מזון מקיף נגד סרטן. השימוש באספרגוס לטיפול באבני לימפה, שלפוחית השתן, הריאות והכליות וסרטן העור יש השפעה מצוינת. עבור סוגי סרטן אחרים, דם לבן וכו ', יש גם השפעה טובה.

האיגוד הבינלאומי לחולי הסרטן סבור כי אספרגוס יכול לנרמל את צמיחת התאים ולמנוע התפשטות תאים סרטניים. טיפול Adjuvant של הפרעות סרטן צריך להבטיח כי הצריכה היומית היא יעילה.

canned asparagus.jpg