הבית > יֶדַע > תוכן

תנאים פיזיים של תה פויר

Nov 12, 2018
Pu Erh Tea

תנאים פיזיים של תה פויר

1. אוויר במחזור. יש יותר חמצן באוויר המסתובב, אשר תורמת להתרבות של מיקרואורגניזמים מסוימים בתה, כך שהוא יכול להאיץ את השינוי של תה, אבל לא יכול לתלות תה Puer על המרפסת. חייב להיות אוויר מופץ באופן מתון, אבל לא באוויר. בנוסף, הסביבה בסביבה לא צריך ריח, אחרת תה יהיה טעם. לכן, זה לא צריך להיות ממוקם במטבח או בסביבות אחרות שבו יש ריח של חיים או ריח תעשייתי.


2. טמפרטורה קבועה. הטמפרטורה של תה Pu'er לא צריך להיות גבוה מדי או נמוך מדי, הטמפרטורה צריכה להיות מבוססת על הסביבה המקומית, אין צורך ליצור באופן מלאכותי טמפרטורה, הטמפרטורה מקורה נורמלי יכול להיות, הטוב ביותר הוא לשמור על 20 עד 30 מעלות צלזיוס עבור שנים רבות, טמפרטורה גבוהה מדי יאיץ את התסיסה של תה חומצה. באופן יחסי, השינויים בתה Pu'er באביב, בקיץ ובסתיו ישתנה מהר יותר מאשר בחורף. כאשר תה Pu'er אינו חשוף לשמש, זה טוב יותר בצל.


3. לחות מתונה. תה טוב Pu'er עומד להיות מאוחסן אחסון יבש. אחסון יבש פירושו אחסון בסביבה יבשה. סביבה יבשה מדי תהפוך את ההזדקנות של תה Pu'er איטי, ולכן חייב להיות קצת לחות. בסביבה יבשה, במקום כוס מים קטנה ליד עלי התה כדי להגדיל את הלחות באוויר. עם זאת, הסביבה לח מדי יכול להוביל לשינויים מהירים תה Pu'er. שינוי זה הוא לעתים קרובות "עובש" ועושה תה לא מתאים לשתייה. לחות צריכה להיות נשלטת על ידי בני אדם. הלחות הממוצעת השנתית לא צריכה להיות גבוהה מ - 75%. בשל האקלים הימי החם לאורך החוף, הלחות תהיה גבוהה מ -75% בעונה הגשומה. לכן, יש לשים לב חלון אוורור בזמן ולחות.