הבית > יֶדַע > תוכן

איך לבחור את הפטרייה השחורה באיכות טובה?

Nov 22, 2017

טעם פטריות שחור טעים, להשוות עם מזון לבעלי חיים, המכונה "בשר הירקות"

תכולת הברזל שלו היא פי 5 מאשר כבד חזיר, אשר יכול יופי יופי מזין, מניעה וטיפול של אנמיה חוסר ברזל; עשיר בתאית יכול לקדם תנועתיות במערכת העיכול ולהקטין את ספיגת השומן.

organic blackfungus.jpg

איך לבחור את הפטרייה השחורה באיכות טובה?


הנה ארבעה היבטים של בדיקות:


ראה: פטרייה שחורה באיכות גבוהה היתה שחורה כהה, כנף ארכובה מוארכת מעט, פנים שחורות ומבריקות מבריקות, אפור כהה לאחור, ללא גושים; מעט קטן יותר או מתון, נפח קטן של כנף האוזן, מדיום שחור אך משעמם; פרח קטן ומקוטע, נפח אוזניים, עבה או נוקשה, היה אפור או חום ביותר. כמה סוחרים חסרי מצפון להשתמש פיגמנטים כדי "לעבד" את הפטרייה השחורה, להשרות אותו במים במהירות להפוך שחור.


קמצוץ: איכות גבוהה פטריות תוכן לחות נמוכה מאוד. הרגישו את האור בידכם ונמחצו בקלות על ידי הידיים.


ריח: פטריות שחורות טריות לא ריח חמוץ, מסריח. מאוחסן במשך זמן רב, בגלל חלבון, ניוון שומן יש גז חמוץ או ריח מוזר אחרים. אם טחוב, זה כבר לח, להתנוון. טרמילה אם טעם שרוף, עשוי להיות יבש יתר על המידה בעיבוד, אם כי אכיל, אבל האיכות, טעם גרוע.


טעם: פטרייה טהורה, אור מלקק לא ריח. כמה סוחרים חסרי מצפון ישתמשו alum, מים אלקליין או מים טבילה פטרייה טבילה, על מנת להגדיל את המשקל. קנה, אתה יכול ללקק את הפטרייה בחזרה, אם יש עפיצות, בסיס, מתוק, או מתובל, טעם מתובל, המציין כי לאחר "עיבוד" נוסף, באיכות ירודה.