הבית > יֶדַע > תוכן

איך לבחור אוכל משומר?

Sep 20, 2019

אסור לנו להקל ראש במזון המשומר שלנו.

1. הדבר הראשון להסתכל על לוגו המוצר: התווית צריכה להיות נקייה לחלוטין, יכולה להסביר את המזון, כמו חומרי הגלם העיקריים, תוכן נטו, שיטת אכיל, תנאי אחסון, מספר תקן של המוצר וכו '. המכסה מודפס עם שם הקוד של המפעל, שם הקוד של המפעל, תאריך הייצור ושם הקוד של המוצר. אם המידע על הסימן המסחרי אינו שלם ומיוצר בצורה גרועה, מדובר במוצר לא תקני. כשבוחרים תאריך ייצור עדיף לבחור את המוצר האחרון.

2. שימו לב לגוף המיכל: לקופסאות פח פני השטח של פח הפח נקיים ונקיים מחלודה נקודה, החלק התחתון והכיסוי של פח הפח מעט קעורים, התפר וקצה הכריכה התחתונה אינם נפגעים, אין לשון ברזל, החותם הוא הדוק, וזה בדרך כלל פח טוב. לגבי פחי זכוכית, ראשית יש לבדוק האם התכולה בוצית, משקעים ושינוי צבע. פחית טובה צריכה להיות בעלת צבע רגיל (הצבע הטבעי של האוכל), צורה מלאה, מרק צלול, ללא משקעים בתחתית, מכסה מעט קעור וללא חלודה על כיסוי הפח וגומייה.

3. האזינו לצליל: הכו עם האצבע במרכז הכיסוי התחתון, הצליל צלול ויציב, מה שמעיד שהוא משומר טוב; הצליל עכור וחלול, מה שמעיד על התוכן שאינו מספיק והגז יותר. הצליל הצרוד של מצביע על כך שהפח השתבש.

4. יכול להיפתח: שימו לב לצבע הרגיל, טעמו וצורתו של האוכל בצנצנת. אם נמצא עובש מסריח, מסורבל או לצורת דייסה, האוכל הזה הלך רע, לא אכיל.