הבית > יֶדַע > תוכן

גזר טרי יתרונות

Mar 14, 2018

גזר הם אחד הירקות הפופולריים ביותר, תכליתי בעולם!

בין אם הם נאכלים גלם, מבושל או juiced, אנשים מכל תרבות כמעט צרכו גזר - על צורות רבות שלהם - לאורך ההיסטוריה.

fresh carrots.jpg

כמו כן יודעים, גזר הם לא רק עשיר קרוטן, אלא גם עשיר ויטמין B1, ויטמין B2, סידן, ברזל, זרחן וויטמינים ומינרלים אחרים. מאז ויטמין B2 וחומצה פולית גזר יש השפעה אנטי סרטנית, צריכה קבועה יכולה לשפר את יכולתו של הגוף נגד סרטן, ולכן זה נקרא "ירקות למניעת ירקות." מחקר של מדענים אמריקאים מראה כי אכילת גזר יכולה למנוע סרטן ריאות.

גזרים מכילים גם אנזים שיכול לפרק ויטמין C, ויטמין C אוקסידאז, כך גזר צנון לבן, אשר עשירים בוויטמין C, יכול להפוך את הערך התזונתי של צנון לבן הרבה פחות. עם זאת, הוספת כמות קטנה של חומץ בעת בישול גזר צנון לבן יכול להגן על ויטמין C מלהיהרס. צנון חומץ מעורבים כי היפנים אוכלים לעתים קרובות במהלך השנה הסינית החדשה היא צלחת מאוזנת, מזין בצד.

צריכת גזר באופן קבוע או מיץ גזר היתרונות בגוף בדרכים מדהימות רבות כל כך. הנה כמה סיבות נהדר לכלול ירקות זה superfood בתזונה שלך:

עוזר להגן על העיניים

גזר מכילים הרבה קרוטנואידים. המבנה המולקולרי של קרוטנואיד זה שווה ל 2 מולקולות של ויטמין A. לאחר הכניסה לגוף, הוא פועל כאנזים בכבד וברירית המעי הדק. 50% מהם הופכים ויטמין A. תפקידה יכול לטפל עיוורון לילה;

מסייע בהגנה מפני סרטן

גזר מכיל סיבי צמחים, ספיגת מים חזקה, יכול להגדיל את נפח הצואה במעי, לחזק את הפריסטליס של המעי, ובכך לשחק תפקיד במניעת סרטן.

משפר את בריאות העור ואת ריפוי הפצע

בטא קרוטן הוא קריטי לריפוי כל סוג של פצע. גזר שימשו גם poultice כדי לעזור לרפא פצעים במשך מאות שנים בגלל התוכן בטא גבוהה carotene שלהם.

ויטמין A הוא ויטמין מסיס בשומן שיש לו השפעה מגנה על פני השטח של העור. אם זה חסר, זה יכול לגרום לעור יבש קילוף. לאכול יותר מזונות עשירים ויטמין A, כגון גזר.

שפר פונקציה החיסונית

ההמרה של קרוטן ויטמין A מסייע לשפר את תפקוד המערכת החיסונית של הגוף, [5] ממלא תפקיד חשוב במניעת קרצינומה של תא אפיתל. ליגנין בגזר יכול גם לשפר את מנגנון החיסון של הגוף, בעקיפין לחסל תאים סרטניים

לווסת את רמת הסוכר בדם ואת הורדת שומנים בדם

גזר גם מכילים חומרים היפוגליקמיים והם מזונות טובים עבור אנשים עם סוכרת. חלק מן המרכיבים שהם מכילים, כגון quercetin ו kaempferol, להגדיל את זרימת הדם הלבביים, ליפידים בדם נמוך, לקדם סינתזה אדרנרגית, ולחץ דם נמוך יותר. האפקט הקרדיוטוני הוא הדיאטה הטובה ביותר ללחץ דם גבוה ולמטופלים במחלות לב כליליות.