הבית > יֶדַע > תוכן

תה מותסס

Dec 21, 2017

תה מותסס (המכונה גם תה לאחר תה מותסס או תה כהה ) הוא סוג של תה שעבר תסיסה מיקרוביאלית , מכמה חודשים עד שנים רבות. החשיפה של עלי התה ללחות וחמצן במהלך התהליך גורמת גם לחמצון האנדו (הנגזר מאנזימי עלה התה עצמם) וחמצון אקסו (שהוא זרז מיקרוביאלי). עלי התה והליקרים העשויים מהם הופכים כהים יותר עם חמצון. לפיכך, סוגים שונים של תה מותסס המיוצרים ברחבי סין נקראים גם תה כהה, לא להתבלבל עם תה שחור . תה מפורסם המפורסם ביותר הוא Pu-erh, המיוצר Y Unan Provice, ואת תה כהה Anhua המיוצר Anhua במדינה של הונאן Provice.

התסיסה של עלי התה משנה את הכימיה שלהם, משפיעה על התכונות organoleptic של תה עשוי מהם. התסיסה משפיעה על ריח התה ובדרך כלל מזכירה את טעמו, מפחית את החמיצות ואת המרירות תוך כדי שיפור התפוחים והניחוח . החיידקים עשויים גם לייצר מטבוליטים עם יתרונות בריאותיים.

התסיסה מתבצעת בעיקר על ידי תבניות. Aspergillus niger היה מעורב כאורגניזם החיידק העיקרי בתהליך Pu-erh, אך זיהוי מינים נקלט על ידי ניתוח מקיף של PCR-DGGE, המצביע על אספרגילוס Iuchuensis כסוכן העיקרי של תסיסה.

רוב תה מותסס מיוצרים בסין, אבל כמה זנים מיוצרים ביפן. במדינת שאן, מיאנמר, lahpet הוא סוג של תה מותסס שנאכל, תה דומה חמוץ נאכלים גם בצפון תאילנד ודרום יונאן.

Anhua dark tea.jpg