הבית > יֶדַע > תוכן

השפעות סביבתיות של מזון משומר

Dec 02, 2019

מאגוזי מלך משומרים ועד אשגרוט משומר - תגיד מה שתעשה, אבל אתה לא יכול להתווכח עם העובדה שמזון משומר כאן כדי להישאר. קיבלנו אוכל משומר כחלק מאורח חיינו המודרני בלי להתייחס למחשבותיהם על השפעותיהם על הסביבה ועל רווחתנו. המאמר שלפניכם יעסוק בעיתונות והחסרונות של נוחות מודרנית זו.

יתרונות

אנשים לא מבינים את זה בהתחלה, אבל למזון משומר יש יתרונות מעבר להגשה של פונקציות נוחות לאותם זמנים שאין זמן לבשל, ​​או כשאתה מחנה.

ראשית, עם החומרים החדשים והדקים יותר המשמשים לפחיות, ניתן לחסוך באנרגיה רבה יותר. בימים ישנים יותר, פחיות היו עבות יותר ב -40% והיו חסינות למדי, מה שאומר שהאנרגיה שנצרכה הייתה לפחות 40% ממה שהיא כיום. עם זאת, תטען שהחומרים המשומשים יצטרכו לכרות ולעבד אותם, אשר יצרכו כמויות אדירות של אנרגיה. למרבה המזל עבורנו, אנשים עם אופקים מוחיים, מיחזור רק אלומיניום אחד יכול לתרגם לחיסכון באנרגיה של 95% ואילו פחי פלדה ממוחזרים יחסכו לפחות 60% אנרגיה. בסופו של דבר, ככל שאתה ממחזר פחים, התרומה שלך לחיסכון באנרגיה הולכת וגדלה.

בנוסף, פחיות קיימות יותר בטווח הרחוק, מאשר סוגי אריזה אחרים. לדוגמה, לאריזת נייר יש סיכוי גדול יותר לזיהום מכיוון שהיא יכולה בקלות להיפגע - שלא לדבר על העצים הדרושים לנייר. נקודה מכריעה נוספת היא שתהליך השימורים מבטיח שמיגור של מיקרואורגניזמים מזיקים לפני שאטום את הפחית. לאחר אטום, מיקרואורגניזמים אינם יכולים להיכנס לתוכן, ובכך להגן על הצרכנים מפני הרעלת מזון. ברור שמדובר בהנחה שלקפידה על אמצעי בטיחות כמו שמירה על תאריך התפוגה.

תזונאים מקצועיים קובעים שמזון משומר מזין כמו תוצרת קפואה או טרייה. לאמיתו של דבר, לא דומה למרבית המזונות הטריים שנקטפו לפני שהם הבשילו - כדי להסביר את תקופת הנסיעות לשווקים, אוכלים משומרים מיוצרים בדרך כלל מפירות וירקות שהבשילו, שהם מקור טוב יותר לחומרים מזינים מאשר המקבילים הלא בשלים שלהם. עליכם גם לזכור כי טביעת הרגל הפחמית שהשאירה הטיפול והאחסון של מזון קפוא וטרי לפני שהם מגיעים לשולחנות הצרכנים היא משמעותית. עכשיו, לעומת זאת עם שימורים. ברגע שהפחים נארזים, הם לא ידרשו שום אנרגיה מעבר לחלל שהם תופסים על המדפים.

חסרונות

בהחלט, למזון המשומר יש גם חסרונותיהם. תזונאים מצביעים על הפחתה ניכרת של מינרלים וויטמינים הרגישים לחום - שנהרס במהלך תהליך השימורים. ויטמין C וחומצה פולית הם שני חומרים מזינים חשובים שאבדים בדרך זו.

שנית, כמות הנתרן, הסוכר וחומרים משמרים אחרים עלולים להזיק לבריאות. כדי לסתור את זה, קרא את התוויות ובחר את האוכל המשומר דל סוכר, ודל מלח.

עם זאת, היתרונות של מזון משומר לאורח החיים העמוס של ימינו עולים בהרבה על חסרונותיהם. אז וודא כי המזון שלך מצויד במגוון יסודות, החל בעגבניות משומרים ועד לפרוסות אפרסק. יתר על כן, זכור לעשות את המיטב למען הסביבה על ידי מיחזור הפחים המשומשים שלך!