הבית > יֶדַע > תוכן

כל מה שרצית לדעת על אוכל משומר

Jul 29, 2016

לאורך ההיסטוריה, אנשים ניסו להמציא דרך לשמור מתכליםמזונותטרי. עד תחילת המאה ה-19, האפשרויות היחידות היו החמצה, המלחה, ייבוש או עישון הוראות אלו. למרות השיטות לשימור מזון, הם מושפעים שלה טעם, מרקם וערך תזונתי.

כל זה השתנה, עם זאת, כאשר השף הצרפתי ניקולא אפר לשפרו שלו מהפכני הביקבוק טכניקה. אפר מצא כי על-ידי צירוף הוראות בתוך בקבוק אטום. הרתיחו את הכול, האוכל לשמור ללא הגבלת זמן. תוך מספר חודשים של הפרסום הראשוני של ממצאיו, אחרים החלו להשתמש Appertand #39; s תהליך עם בדיל פחיות במקום בקבוקים.

אבל שימורי סחורות didnand #39; t באמת להוריד עד 1860.וארי האזרחיn חייליםארצות הבריתהסתמך על סחורות שימורי, הם חזרו הביתה החלקים שלהם טעם וערך. תעשיית הרכבת החלו להשתמש שימורים להעביר ירקות ובשר מקומיות ברחבי הארץ. מאת 1870,ארצות הבריתשלטו בתעשיית שימורים וייצוא היה כמויות אדירות של סלמון ומזונות אחרים ברחבי העולם.

תהליך קנינג

למרות שתי המאות שחלפו מאז כניסתו של שימורי מזון, לא הרבה השתנה מ Appertand #39; s טכניקה מקורית. כי רוב החיידקים זה הוא #39; t לשרוד בחום קיצוני, לאחר האוכל בתוך פחיות אטום מגיע טמפרטורה מסוימת, את החיידקים ואת סביבה סגורה, סטרילי שנוצרה.

על פי הברית מזון משומר, אפילו במזון מעוך או חלודים פחיות ניתן בבטחה לצרוך כל עוד השרידים מיכל אטום, donand הצדדים שלה #39; t הארדנים (תסמין של מזון מקולקל). פחיות שנמצאו בת 100 ספינות טרופות היו עדיין אטום ולא בטוח לאכול.

שימורי איכות

מזון משומר ביותר להפחית באיכות לאחר כשנתיים. שימורים ישנות יותר ועדיין לשמור על ערך תזונתי, אבל שלהם צבע, טעם ומרקם ישתנה בהתאם גיל וסוג המזון נשמר.

מזון משומר רבים מכילים כמויות גבוהות של נתרן להסוות כל שינוי בטעם שמגיע עם הגיל ואת תהליך חימום. לדוגמה, פחית מרק נודלס עוף עשוי להכיל כמעט 1,800 מ ג נתרן. לפי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), את זה #39; יותרמלחמאשר רוב מבוגרים אמריקאי צריך לצרוך ביום אחד. עם זאת, מזון משומר מכיל לעתים קרובות קטן ללא חומרים משמרים, רבים מקופסא מזונות להיכנס זנים דל-נתרן או נטול נתרן.

בעוד נתרן מופרז יכול להיות בעייתי, הסכנה האמיתית רק ממזון משומר נובע theClostridium בוטולינוםחיידקים, הגורמתבוטוליזם. בוטוליזם שמקורם במזון היא צורה מאוד מסוכן של הרעלת מזון שעלולות להתרחש כאשר מזון מחומם כראוי במהלך תהליך שימורים. ברוב המקרים,ארצות הבריתמגיעים הביתה-שימורי ירקות, אז ה-CDC ממליץ להרתיח כל מזונות מקופסא-הבית למשך 10 דקות לפני צריכתו. התפרצויות נדירים, אבל רעלן בוטולינום נחשבת בדרך כלל להיות החומר הארסיים בעולם, גרם אחד יכול להרוג כמה שיותר 10 מיליון אנשים.

האם ידעת?

למרות שימורים היה כבר סביב במשך יותר מ-50 שנה, אף אחד לא ידע למה זה עבד עד 1861, כאשר המדען הצרפתי לואי פסטר גילה כי הנוכחות של מיקרואורגניזמים גורמת אוכל לפנק.