הבית > יֶדַע > תוכן

הדר, כל סיבים טבעיים

Nov 24, 2017

בשל ההגדרה הרחבה של סיבים כחומר שמתנגד לעיכול על ידי מערכת העיכול האנושית העליונה, מגוון רחב של סיבים עם פונקציות שונות זמינים לשימוש כמרכיבים. הם יכולים להתקיים בצורה מטוהרת, כמו inulin או fructooligosaccharide (FOS), או להישאר בצורה הבוטנית הטבעית שלה, כגון סובין חיטה או סיבים הדר, או אולי אפילו מטוהרים חלקית.

היתרונות הבריאותיים של סיבים הם רבגוניים, אבל גם להשתנות במקצת על בסיס התכונות physio כימי של סיבים, כולל הן את הרכב ואת המבנה המבני. חלק מהיתרונות התזונתיים המוכרים כוללים: קידום השובע, גדילת מעיים, חיזוק הבריאות החיסונית על ידי קידום הצמיחה של חיידקים מועילים במעי הגס, ייצור חומצות שומן קצרות שרשרת (SCFA) המשפרות את בריאותם של רירית העיכול, ומגבירות את הזמינות הביולוגית של מיקרו-נוטריאנטים .

cirtus

איכות סיבים הדר תלוי במקצת על החומר סיבים. סיבים הדר המלא נלקח כפי שהוא מן עיסת או לקלף של פרי הדר הוא אידיאלי לא מעובד עוד מעבר לייבוש אבקה. סיבים הדרים כאלה מתקבלים בדרך כלל מחומר עודף בתעשיית המיץ ולתרום תווית נקייה מאוד.

זה סוג של סיבים יש רמות גבוהות יותר של סיבים מסיסים, כלומר pectin. כמה סיבים הדר נוצרת בתהליך של טיהור pectin כמרכיב נפרד ולכן זה סוג של סיבים הדר יש שיעור גבוה בהרבה של סיבים מסיסים, כלומר תאית hemicellulose.

למרות תכולת סיבים תזונתיים גבוהה, סיבים הדר משמש לעתים נדירות ברמות מעל אחוז אחד במוצרי מזון. זאת בשל יכולת החזקת המים הגבוהה שלה. כמויות גדולות של סיבים הדר היה בסופו של דבר לגרום ליקויים textural כי זה outcompetes מרכיבים רבים אחרים עבור מים.

עם זאת, סיבים הדר יכול להיות כלי רב ערך מזון סיבים גבוהה ומשקאות כמו סיבים משלימים זה משפר את הטעם של המזון על ידי טיפול בבעיות נפוצות הקשורות מזונות בריאותיים, כגון חוסר לחות ו mouthfeel.