הבית > יֶדַע > תוכן

האם דגים משומרים בריאים?

Sep 03, 2019

דגים עשירים בתזונה, לא רק מכיוון שתכולת החלבון גבוהה, קלה לעיכול, מכילה ויטמינים מקבוצת B וסידן, אבץ, סלניום, יוד ומינרלים אחרים, אלא גם מכיוון שהשומן עשיר בחומצות שומן אומגה 3, מועיל. למניעת מחלות לב וכלי דם וכלי דם מוחיים ולקדם התפתחות אינטלקטואלית. עם זאת, האם הערך התזונתי של דגים משתנה אם הוא משומר?

דגים עשירים בחלבון וחומרים מזינים שונים, חומציות נמוכה מאוד, קלים במיוחד לגידול חיידקים, כך גם השימורים ב 115 - 121 ℃ טמפרטורה גבוהה ועיקור בלחץ גבוה. לטמפרטורות גבוהות כאלה יש השפעה מועטה על חלבון, אך גורמים לאובדן הרבה מוויטמינים B בהם. לכן, ניתן להפחית את תכולת ויטמין B1 של דגים משומרים לכמחצית מהדגים הטריים, באחסון לטווח הארוך יפחת עוד יותר.

עם זאת, לכל חסרון יש את היתרון שלו. טמפרטורה גבוהה וחום בלחץ גבוה הופכים את העצמות לרכות ופריכות, ומאפשרות לסידן שבתוכן להתמוסס בכמויות גדולות. כתוצאה מכך, כמות הסידן בדגים משומרים עלתה יותר מעשר פעמים בהשוואה לדגים טריים, ולא היה אובדן של ברזל, אבץ, יוד, סלניום ומינרלים אחרים. כך שאכילת דגים משומרים הגיונית לתוספי מינרלים.

שימורים של דגים יכולים להימשך עד 24 חודשים, מה שלקוחות רבים מניחים כי הם מכילים חומרים משמרים. לא באמת. מזון משומר הוא שיטת עיבוד מזון חשובה, והיא להכניס את חומר הגלם למיכל סגור לאחר הפליטה, תוך טיפול בטמפרטורה גבוהה, להרוג מיקרואורגניזמים וחיידקים שונים, להרוס את פעילות האנזימים, למנוע זיהום חיצוני וחמצן, כדי לשמור מזון יציב ואכיל במשך זמן רב. כתוצאה מכך, מרבית הדגים המשומרים נקיים מחומרים משמרים והצרכנים יכולים לאכול אותם בבטחה.

אך כאשר אוכלים דגים משומרים, היזהר שלא לאכול יותר משתי פחיות בשבוע (כל אחד מהם מכיל כ 225 גרם דגים); ביניהם, עדיף דגים מטוגנים ומעושנים שלא יכול יותר מ 1 פחית; נשים הרות, אמהות מניקות וילדים קטנים לא צריכות לאכול כמה שיותר. אנשים שאוהבים לאכול שימורי דגים צריכים לשים לב לתזונה מאוזנת, לאכול יותר ירקות, פירות טריים, שעועית ובטטות, לשפר את יכולת האנטי זיהום, על מנת להימנע מצריכה ארוכת טווח של כמויות גדולות של דגים משומרים עלולים לגרום לתופעות שליליות. בבריאות. כאשר אתם אוכלים דגים משומרים, הקפידו לא לאכול יותר משתי קופסאות בשבוע.